Uruchomiliśmy nasz oficjalny sklep na platformie Amazon. To kolejny element w dynamicznym rozwoju dystrybucji eksportowej, jaki osiągamy w ostatnim czasie. Nasze kosmetyki są już obecne na półkach w 56 krajach.

„Postawiliśmy na platformę Amazon.co.uk, ponieważ Wielka Brytania to jeden z naszych głównych rynków ekspertowych. Analizy wskazują, że brytyjski Amazon pełni dziś rolę globalnej platformy sprzedażowej. Coraz częściej jest wykorzystywany jako narzędzie do wyszukiwania produktów przez konsumentów z wielu innych krajów, stając się dla nich miejscem podejmowania decyzji zakupowych” – mówi Adrian Winiarz, dyrektor eksportu Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Oferta sklepu jest przekrojowa i obejmuje produkty dla różnych grup wiekowych. „Realizowane na polskim rynku działania wdrożeniowe, dystrybucyjne i marketingowe to punkt wyjścia dla sukcesu poszczególnych serii oraz wsparcie dla rozwoju globalnej sprzedaży naszych produktów. Polski klient jest równie wymagający jak globalny, a globalny równie ciekawy odkrywania nowych kosmetyków. Produkt doceniony na polskim rynku, ma więc ogromny potencjał na zyskanie statusu globalnego przeboju” – podkreśla Katarzyna Butrymowicz-Knap, dyrektor marketingu Bielenda Kosmetyki Naturalne.