Ogromnie nam miło poinformować, że Bielenda otrzymała certyfikat Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa. Jest to kolejne potwierdzenie, że firma nie testuje kosmetyków na zwierzętach, a także współpracuje wyłącznie z tymi dostawcami, którzy w produkcji surowców kosmetycznych kierują się tą samą zasadą. W ubiegłym roku, Bielenda otrzymała certyfikat PETA Cruelty-Free.

Dołączenie do grona firm spełniających kryteria Stowarzyszenia Kosmetyki Bez Okrucieństwa to jednoznaczne wskazanie, że firma prowadzi swoją działalność etycznie, przy całkowitym poszanowaniu i wrażliwości na los zwierząt. Wyraża się to m.in. w nietestowaniu finalnych kosmetyków oraz stosowanych składników, a także niezlecaniu takich testów innym podmiotom, jak również w kontroli polityk dostawców, które potwierdza odpowiednia dokumentacja. Jednocześnie, Bielenda wspiera działania rozwijające i promujące alternatywne metody sprawdzania bezpieczeństwa oraz skuteczności produktów, których celem jest całkowity zakaz prowadzenia doświadczeń na zwierzętach w branży kosmetycznej.

Kosmetyki Bez Okrucieństwa to stowarzyszenie założone w celu weryfikacji działalności firm kosmetycznych oraz edukacji konsumenckiej w zakresie ochrony praw zwierząt.